ПЕРВИННА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ
НУ «ОЮА»

 

ВАВРИНЧУК
Адріана Сергіївна
В.О. Голови Профспілки

5 січня 1998 року розпочала свою роботу первинна профспілкова організація Національного університету «Одеська юридична академія».

Профспілкова організація університету є організаційною ланкою Одеської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та об’єднує багатотисячний колектив, який складається з 3500 співробітників та 17000 студентів.

Основна мета діяльності профспілкової організації — представництво й захист трудових прав працівників та захист соціальних інтересів студентів, аспірантів, докторантів.

Особливу увагу розвитку та діяльності профспілкової організації приділяє президент університету С. В. Ківалов. Саме завдяки йому забезпечується захист колективних інтересів працівників та студентів університету відповідно до Конституції України, законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про вищу освіту», «Про охорону праці», «Про відпустки», Статуту профспілки працівників освіти і науки України, Положення про первинну профспілкову організацію Національного університету «Одеська юридична академія».

Профком приділяє значну увагу питанню дотримання колективного договору, займається організацією різноманітних культурно-масових, спортивних та інших заходів, які спрямовані на задоволення духовних інтересів співробітників  та студентів.

Профспілковий комітет здійснює контроль за дотриманням законодавства про оплату праці.

БОРЩ
Аліна Анатоліївна
заступник голови
(по роботі зі студентами)

Одним із важливих питань сьогодення є вирішення житлово-побутових проблем. Щорічно за ініціативи президента університету С. В. Ківалова співробітники отримують нові квартири.

Також профком регулярно перевіряє умови проживання студентів у гуртожитках та якість організації обслуговування й продукції у студентських закладах харчування.

Профком та зокрема комісія соціально-економічного захисту (соціального страхування, по роботі з пенсіонерами, ветеранами та оздоровлення) приділяють особливу увагу оздоровленню працівників та студентів.

У 2012 році було завершено будівництво сучасної бази відпочинку «Академія» в курортному містечку Затока на березі Чорного моря. Відтоді члени профспілки та студенти університету мають можливість щорічно отримувати путівки на літнє оздоровлення, 85% вартості яких оплачує профком.

З метою урізноманітнення дозвілля студентів університету за ініціативи профкому щорічно організовуються поїздки як в інші міста України, так і за кордон.

Профком не оминає увагою і проведення новорічних свят, вручення подарунків дітям та онукам співробітників, святкування Міжнародного жіночого дня, Дня знань.

Щомісяця вирішується питання про преміювання студентів-активістів університету, про надання матеріальної допомоги студентам із малозабезпечених сімей та працівникам (насамперед для лікування).

Не залишається осторонь і діяльність студентів-активістів профспілки, які ініціюють та проводять безліч заходів: святкування Дня першокурсника, фестивалю КВК на кубок президента університету, проведення літературно-музичних вечорів, засідань дебатного клубу, благодійних аукціонів та ярмарків, інтелектуальних змагань «Що? Де? Коли?», різноманітних спортивних змагань та спортивно-інтелектуальних квестів.

Постійної уваги потребує робота з ветеранами. Щороку до свята Перемоги профком організовує матеріальну допомогу ветеранам, які найбільше її потребують.

Первинна профспілкова організація є надійною опорою та гарантом забезпечення прав усього колективу Національного університету «Одеська юридична академія».