НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

На порозі вступної кампанії Національний університет «Одеська юридична академія» провів День відкритих дверей в онлайн-форматі. Прямі трансляції проходили у соціальних мережах Facebook, Instagram, а також на Youtube. Напередодні такі зустрічі з абітурієнтами відбулися на кожному факультеті університету. Україні вже сьогодні потрібні грамотні фахівці, які відновлюватимуть і будуватимуть мирну та квітучу державу, тому навчальний процес має продовжуватися навіть в умовах воєнного стану.

«Міністр освіти та науки України Сергій Миколайович Шкарлет наполегливо рекомендує, щоб навчальний процес продовжувався, щоб ми працювали та, найголовніше, щоб ми набрали студентів до Національного університету «Одеська юридична академія», – каже президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Цього року університет відзначатиме 25-річчя від моменту заснування. Свій чвертьвіковий ювілей виш зустрічає зі значними досягненнями. Вперше в історії НУ «ОЮА» увійшов до найпрестижнішого рейтингу Times Higher Education. Університет входить до ТОП-400 найкращих університетів світу за показником впливу на світ, юстицію та формування державних інститутів.

«У нас є всі можливості для того, щоб збудувати кар'єру, для того, щоб отримувати гідну заробітну плату. Я вірю, що у нашій країні буде все добре. Зараз ми чекаємо на вас у Національному університеті «Одеська юридична академія», – звернувся до абітурієнтів президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Випускники Одеської юридичної академії гідно представляють свою Alma Mater у всіх органах державної влади та судовій системі. Всеволод Князєв був обраний новим головою Верховного Суду. Випускники також судді Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

«Слід зазначити, що Національний університет «Одеська юридична академія» розпочинався як юридичний виш та здійснював набір лише на правові спеціальності. На сьогодні в університеті проводиться набір на такі спеціальності, як право та міжнародне право, соціальні науки – політологія, соціологія, психологія, журналістика, філологія. Також комп'ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, кібербезпека. Окремо хочу відзначити напрямок «менеджмент» – освітня програма, яка пройшла відповідну акредитацію.

Широкий спектр спеціальностей, які є в університеті, дозволяє нашим студентам одночасно навчатися на різних освітніх програмах. Багато студентів користуються цією можливістю і після завершення університету отримують дипломи з двох спеціальностей. Це дуже важливе поєднання, тому що вони є фахівцями, наприклад, з права та кібербезпеки, після журналістики вони вступають на психологію – навчаються, набувають нових знань, які важливі для їхньої подальшої професійної діяльності», – зазначив проректор з навчальної роботи Національного університету «Одеська юридична академія» Галина Ульянова.

Особливе місце у житті університету займає студентське самоврядування. Українська молодь талановита, цілеспрямована та амбітна. Тому університет створює всі умови, щоби студенти могли всебічно розвиватися.

«Одним із найважливіших факторів у нашому університеті є те, що слова та рішення студентів мають важливе значення у житті університету, оскільки саме студенти є членами Вченої ради, трудового колективу і ми особисто завжди беремо участь у розв'язанні питань, що стосуються всіх сфер діяльності вишу та життя наших студентів. Також усі ініціативи студентів завжди підтримуються керівництвом університету. Президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов завжди підтримує студентів, а також проведення різноманітних заходів – наукових, культурних, спортивних, та робить усе для того, щоб майбутнє покоління розвивалося та мирно будувало нашу державу. Так, і, звичайно ж, Студентська рада разом із Первинною профспілковою організацією завжди дбає про дозвілля наших студентів, про добробут, про створення умов, щоб студентам було комфортно вчитися, працювати та процвітати в нашій країні», – розповіла представник Студентської ради Національного університету «Одеська юридична академія» Каріна Лукащук.

Вступна кампанія-2022 проходитиме у нових умовах. Зокрема, випускники шкіл не складатимуть три тести Зовнішнього незалежного оцінювання, як це було у попередні роки. Цього року на абітурієнтів чекає лише один національний мультипредметний тест. З огляду на такі нововведення Університет організував безплатні курси підготовки з української мови, математики та історії України – саме такі дисципліни й увійдуть до мультипредметного тесту.

«Не треба хвилюватись. По кожному предмету буде представлено 20 питань, кожен предмет оцінюватиметься окремо. На спеціальність "Право" та "Міжнародне право" так і залишається прохідний конкурсний бал у 140 балів. Але хочу наголосити, що є виняток. До виключення належать такі спеціальності, як "Комп'ютерні науки", "Кібербезпека" та "Інженерія програмного забезпечення". На контрактну форму навчання Ви можете подати лише мотиваційний лист. У нас буде затверджено форму, в якій потрібно буде подавати мотиваційний лист, оцінюватиметься воно за 200-бальною шкалою – 20 балів можна отримати за орфографію та 80 балів – за мотивацію. Тобто Ви в самому мотиваційному листі розписуєте, чому хочете вступити саме до нашого університету, чому саме на цю спеціальність», – пояснює відповідальний секретар Приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія» Анатолій Павзюк.

Університет успішно пройшов акредитацію Національною агенцією з якості вищої освіти, що свідчить про високий рівень організації освітнього процесу.

«ВНЗ наш працює. Я вдячний студентам, що вони показують приклад, що треба працювати завжди. У нас понад 75% відвідування занять студентами нашого вищого навчального закладу в системі онлайн. Також особливі слова подяки хочу висловити тим викладачам, які беруть участь у навчальному процесі – це практично все, де б вони не перебували – чи в Україні, чи за її межами», – сказав президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Зазначимо, що у нинішній складній ситуації Національний університет «Одеська юридична академія» дбає не лише про організацію навчального процесу, а й реалізує низку соціальних ініціатив. Юридична клініка продовжує надавати безплатну правову допомогу, Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг надає перукарські послуги та пошиття одягу для переселенців, захисникам зі Збройних Сил України та тероборони. Морське училище №3 НУ «ОЮА» здійснювало збирання гуманітарної допомоги. Силами керівництва та викладачів спільно з Національною поліцією забезпечується громадський порядок на вулицях Одеси. Викладачі університету надають безкоштовні психологічні консультації та займаються волонтерською діяльністю. Кожен робить свій внесок на шляху до мирного майбутнього України.