НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Середина липня - дуже вдалий час для відпочинку. До того ж в цьому році літо прийшло з невеликим запізненням. Позаду напружений час здачі заліків та іспитів, спала напруга, супутня студентським сесіям. Саме час поїхати якомога далі від міського шуму і спеки розпечених вулиць, ближче до природи. Там легко переносити спеку, навіть коли стовпчик термометра підіймається вище 30 градусів. А якщо поруч хлюпочуться чорноморські хвилі, то про що ще можна мріяти?!

В один з гарячих липневих днів на базі відпочинку для викладачів і студентів Національного університету «Одеська юридична академія» «Академія» відбулося відкриття 10-го ювілейного сезону.

У цьому виші, який є лідером юридичної освіти в Україні, для студентів і для викладачів створені всі умови не тільки для навчання, роботи і спорту, а й для відпочинку.

Затока. Золотий пісок. Перша лінія від моря. Саме тут десять років тому був відкритий спортивно-оздоровчий комплекс «Академія», де могли б проводити довгоочікувану відпустку і канікули викладачі та студенти НУ «ОЮА». Витончені триповерхові корпуси, об'єднані в єдиний архітектурний ансамбль, увінчані куполом з високим шпилем. Всередині - затишна алея з фонтанами і клумбами троянд, столики і крісла. Є все і для активного відпочинку. Відкритий басейн. Від комплексу веде дощата доріжка до моря. Тут же поруч - спортивні майданчики для пляжного футболу та волейболу. Щоб відпочинок був комфортним, на пляжі і у басейну відпочивальників чекають шезлонги та яскраві парасолі.

В першу зміну база відпочинку прийняла понад 100 викладачів і студентів. Відкрив ювілейний сезон президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов:

- Я впевнений: щоб студенти добре вчилися, а викладачі належним чином навчали, і ті, і інші повинні добре відпочивати. Цьому золотому правилу ми і прагнемо слідувати. Наочний тому приклад - база відпочинку на березі Чорного моря в Затоці. Я радий, що разом з профспілковою організацією нашого вишу і Студентською радою ми можемо організувати повноцінний відпочинок викладачів і студентів. Сьогодні співробітники інших вищих навчальних закладів та студенти не мають можливості поїхати на комфортабельні курорти за кордоном. Але ми свого часу побудували цей комплекс і все робимо для того, щоб його зберегти, розвивати.

За десять років оздоровчий комплекс «Академія» встиг завоювати статус одного з кращих в Україні і здатний конкурувати з подібними установами міжнародного рівня. Ідейний натхненник створення оздоровчої бази відпочинку Сергій Ківалов підкреслює, що її будівництво велося виключно за рахунок зароблених коштів.

- Ми створили університет в незалежній Україні 24 роки тому, і нам у спадок нічого не дісталося. За зароблені гроші університет вклав і побудував для нашого колективу базу відпочинку, яка сьогодні на балансі в оперативному управлінні Національного університету «Одеська юридична академія», тобто це державна установа, що належить Міністерству освіти і науки України.

До відкриття 10-го сезону тут, на базі відпочинку «Академія» відкрита нова концертна площадка.

Директор спортивно-оздоровчого комплексу «Академія» Карина Лукащук зазначає:

- Сьогодні відбулася прекрасне урочиста подія, до якої ми дуже готувалися. Ми взяли на відпочинок студентів, викладачів, співробітників НУ «ОЮА». Вже найближчим часом тут будуть проходити наукові конференції, пісенні конкурси, спортивні змагання.

В першу чергу право на відпочинок отримали відмінники та активісти Університету, студенти, які користуються пільгами, з малозабезпечених сімей. 

- Зрозуміло, що відразу 15 тисяч студентів і викладачів база відпочинку не може вмістити. Тому путівки виділяються у якості заохочення. Тут відпочивають відмінники навчання, ті, хто займається творчістю, перемагає в спортивних змаганнях, хто активно проявляє себе. У нас є структурні підрозділи - в Івано-Франківську, Миколаєві, Кривому Розі, інших містах. Їх співробітників і студентів ми теж не забуваємо заохочувати,

- підкреслив Сергій Ківалов.

Приємним бонусом є те, що Студентська рада університету компенсує 85% всієї вартості путівок студентів. А Первинна профспілкова організація - путівки викладачів. Таким чином, відпочивальники оплачують лише 15% від загальної суми.

Ось що розповів глава Первинної профспілкової організації Валентин Федоров:

- Саме тут, на базі в Затоці, біля моря, студенти та викладачі мають можливість відпочивати, оздоровлюватися в кращих умовах. І Первинна профспілкова організація, і Студрада компенсують 85% вартості і проживання на базі відпочинку. Аналогів такої практики, напевно, немає ніде. І наш університет як завжди кращий - і в тому числі що стосується і оздоровлення студентів і викладачів. Сьогодні ми відкриваємо новий літній сезон на нашій базі на чудовому концертному майданчику, де також наші студенти проводять концерт для відпочиваючих, я думаю, що це дуже важливо,

- зазначив Валентин Федоров.

Щороку інфраструктура бази відпочинку «Академія» поліпшується і модернізується. Що ж, треба йти в ногу з часом і слідувати всім сучасним тенденціям. А набиратися сил і енергії напередодні нового навчального року найкраще в таких умовах.

На ювілеї заведено отримувати подарунки і приймати поздоровлення. Таким подарунком для всіх відпочиваючих бази стала нова концертна площадка. А було все так. З огляду на проведення великої кількості заходів, Студентська рада Національного університету «Одеська юридична академія» звернувся до адміністрації університету з проханням розширення інфраструктури та споруди комплексу концертно-сценічного призначення. Зрозуміло, керівництво пішло назустріч талановитої і цілеспрямованої молоді і побудувало площадку, яка сьогодні служить для проведення різних концертів, організованих силами Центру культури НУ «ОЮА».

- У нас в НУ «ОЮА» безліч талановитих студентів, яким хочеться себе розкрити. Тут, в Затоці, нам дуже не вистачало комплексу концертно-сценічного призначення, адже це ідеальна можливість розкрити нові таланти, вміння вести заходи. І ось сьогодні ми вже зможемо стати глядачами концертної програми. Від імені всіх студентів НУ «ОЮА» хочу подякувати керівництву вишу,

- сказала голова Студентської ради Національного університету «Одеська юридична академія» Вікторія Гайслер.

Учасники Центру культури гідно оцінили сцену і сучасну апаратуру, світло і звукотехніки. Тепер база відпочинку «Академія» стане для них творчим майданчиком для підготовки до фестивалів і конкурсів.

База відпочинку - улюблене місце проведення культурних і спортивних заходів на Чорноморському узбережжі, традиційних фестивалів та змагань. Серед них - щорічний вокальний конкурс «Пісні біля моря», до складу журі якого входить відома українська виконавиця, аспірантка Національного університету «Одеська юридична академія», володарка премії «Кришталевий мікрофон-2011» в номінації «Народне визнання року» Наталя Валевська. І тепер завдяки відкриттю нової сучасної сцени масштаби конкурсу однозначно збільшаться.

Концертні програми - тільки частина дозвілля відпочиваючих. На території оздоровчого комплексу створені всі умови для ідеальної відпустки.

СПА-центр, аквапроцедури, в кожному номері - балкон з кріслами і столиком, кондиціонер, Wi-Fi, телевізор, холодильник, сейф. І після спекотного дня на пляжі можна прекрасно провести час в затишних кімнатах. 

Викладач кафедри фізичного виховання Олександра Бурцева:

- До моря три хвилини - і ти купаєшся. Доріжку зробили хорошу, щоб по піску не йти. Ну, не кажу вже про майданчики спортивні: волейбольної, футбольної, дитячої. А басейн який! Умови - краще бути не може.

На базі «Академія» передбачено відпочинок всією сім'єю. Для найменших відвідувачів тут встановлено «Дитяче містечко»: гойдалки, гірки, батут. А головне, що відзначають батьки, на базі відпочинку безпечно. І поки дорослі приймають сонячні ванни біля басейну, вони спокійні за дітей, які грають на дитячому майданчику.

- Майданчик прекрасний. І батути є, і гори, і гойдалки. До безпеки у нас ніколи не було ніяких претензій. Коли ми відпочиваємо на морі або в басейні, ми можемо бачити дитину. Це дуже зручно і дуже правильно. Тут такий оазис, в якому діти задоволені, а батьки щасливі,

- зізналася доцент кафедри іноземних мов НУ «ОЮА» Олена Шевченко-Битенский.

Десятий сезон спортивно-оздоровчого комплексу «Академія» буде багатий на яскраві події. Кожні вихідні тут планується концертна програма за участю студентів Центру культури НУ «ОЮА». Просторий пляж прийме студентські змагання з пляжних видів спорту. До слова, на міжфакультетських турнірах «Літні ігри» боротьба за перемогу йде серйозна. Студентам за традицією допомагають декани і викладачі.

Загалом, літо-2021 Затоці запам'ятається надовго.