НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Минуло вже 15 років з часу, коли завдяки активній участі групи народних депутатів України під керівництвом голови комітету з питань правосуддя академіка С.В. Ківалова Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про привілеї та імунітети Міжнародного кримінального суду. З тих пір Міжнародний Кримінальний Суд (Гаага) і Національний університет «Одеська юридична академія» продуктивно розвивають співробітництво в різних аспектах міжнародної діяльності.

Одеська Школа права підтвердила свій високий рівень, будучи обраною місцем проведення Міжнародних семінарів "Міжнародне кримінальне правосуддя в умовах турбулентного світу" і "Українська криза, Будапештський меморандум і роль США" за участю міжнародних експертів з безпеки і розвитку, фахівців з міжнародного кримінального права.

Перший Голова Суду доктор Філіп Кірш є доктором Honoris Causa Національного університету «Одеська юридична академія». Другий Голова Суду доктор Сон Санхён був почесним учасником Міжнародного симпозіуму «Від Нюрнберга до Рима: міжнародне правосуддя після Великої Перемоги». На базі Національного Університету «Одеська юридична академія» проводились семінари з міжнародного кримінального права для підготовки до Моделі Міжнародного Кримінального Суду. Президент Університету академік С.В.Ківалов і наші студенти відвідували з офіційними і ознайомчими візитами штаб-квартиру Суду в Гаазі.

І сьогодні, незважаючи на виклики пандемії, наша співпраця триває. Новообраний Голова Міжнародного Кримінального Суду Пйотр Юзеф Гофманський підтвердив прагнення до продовження спільного навчання молодої правничої еліти в дусі поваги до міжнародного права. Керівництво МКС впевнено в тому, що розширення плідної співпраці між МКС і юридичною спільнотою України може сприяти активному розгляду ратифікації Римського статуту в рамках імплементації відповідних положень угоди про Асоціацію та євроінтеграційних процесів України.