УНІВЕРСИТЕТУ

9 квітня в стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Антикорупційні органи: проблеми становлення, розвитку та взаємодії». Зустріч пройшла в форматі онлайн. Учасники та слухачі долучалися до Zoom конференції не тільки з України, а й з закордону.

Корупція – є суттєвою проблемою України. Значущість цієї теми підкреслили і доповідачі конференції, практикуючі юристи України, серед яких: судді, прокурори, адвокати, слідчі, а також колеги з інших країн.

У своїх доповідях спікери зачепили такі питання: формування антикорупційної політики в Україні; проблеми становлення та розвитку антикорупційних органів; модернізація антикорупційної діяльності опираючись на досвід закордонних країн.

Традиційно, захід відкрив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов:

Якщо розглядати стратегії розвитку будь-якої держави, боротьба з корупцією завжди стоїть на першому місці. Це не тільки у нас в Україні, в будь-якій іншій державі. Скрізь є свої спеціалізовані органи і закони, що регулюють ці проблеми.

Україна - молода держава, але вже здається, що існують всі потрібні органи для боротьби з корупцією: ДБР, НАБУ, НАЗК, спеціалізовані прокуратури, але помітно, що наша країна так і не може зрушити з мертвої точки в відношенні до цієї проблеми.

Ми загострили увагу на створенні загальної антикорупційної стратегії, яка необхідна для подальшого розвитку в цій країні. І зі свого боку ми надамо необхідну допомогу для цього. У нас є хороший досвід, в тому числі наші співробітники і викладачі стають суддями Вищого антикорупційного суду, наприклад Михайленко Дмитро.

Підкреслюю - це чудово, що ми сьогодні змогли зібрати, нехай навіть і в режимі онлайн, міжнародну конференцію і обговорити найважливіші теми стосовно боротьби з корупцією

Виступила на конференції і Ізотова Лідія Павлівна, голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, заслужений юрист України:

Жодна боротьба, у тому числі боротьба з корупцією, не варта того, щоб порушували права людей, що наразі сьогодні і відбувається. Хочу подякувати Сергію Васильовичу за таку прекрасну нагоду зустрітися в онлайн-форматі зі всіма небайдужими працівниками юридичних сфер, які бажають змінювати цю обурливу ситуацію в Україні викликану постійними корупційними злочинами. Тому я дуже сподіваюся, що під час такої нашої зустрічі ми зможемо поділитися досвідом один з одним, який неодмінно послужить поштовхом до подальших дій і звершень у цьому нелегкому протистоянні суспільства проти корупціонерів.

Учасники конференції вважають, що подібні обговорення можуть висвітлити проблеми пов'язані з протидією корупції.

Дійсно, ця конференція є дуже важливою. Тема як ніколи актуальна. Я вважаю, як і президент НУ «ОЮА", Сергій Ківалов, що цей університет повинен допомогти в підготовці розробки загальної антикорупційної стратегії України. Судді, як практики і викладачі вишу, як теоретики, давно співпрацюють між собою. І цей симбіоз дає дуже цікавий і плідний результат. Такий союз може стати ключовим у формуванні потрібного для нас усіх нормативно-правового акта.

Олександр Джабурія, глава 5-го Апеляційного адміністративного суду.

Висловлюємо подяку доповідачам та слухачам конференції, за їх активну участь та небайдужість в обговоренні таких значущих проблем для усього нашого суспільства.

Реформування української антикорупційної системи – необхідний крок для забезпечення подальшої економічної та політичної стабільності України. Корупція, як негативне соціальне явище, впливає на всі сфери життя. Тому одна з першочергових задач українських правників та державних службовців – подолання та докорінне знищення корупції.