УНІВЕРСИТЕТУ

Священний для кожного одесита день. 10 квітня 1944 років Одеса була звільнена від ворожої окупації, що тривала довгих 907 днів. Майже 30 місяців нашу землю топтали румунсько-німецькі загарбники. І рівно 77 років тому радянські війська увійшли в змучене окупацією місто, принісши довгоочікувані мир і свободу.

Це була серйозна наступальна операція, в результаті якої силами 3-го Українського фронту, яким командував наш земляк генерал армії Малиновський Родіон Якович, Одеса була звільнена від фашистських окупантів. Я пишаюся подвигом великого полководця. Як пишаюся подвигом солдатів, які полягли на полях битв, померли від ран в госпіталях, повернулися покалічені додому, але відстояли нашу свободу і подарували нам мирне небо. Ніколи не померкне подвиг солдата, що стояв на смерть, і подвиг трудівника, шо кував Перемогу.

За сухими цифрами, формальними цитатами і застиглими монументами не розгледіти живих осіб, пролитої крові, покалічених життів, зруйнованих сімей, не зрозуміти, яка висока ціна тієї перемоги. І за які подвиги Одеса однією з перших на радянському просторі отримала звання «Місто-герой». Першого травня 1945 року, ще до оголошення закінчення війни, Верховний Головнокомандувач оголосив Одесу Містом-героєм, юридично це звання було закріплено в 1965 році. Не всі, на жаль, знають цей історичний факт. Мало того, наші опоненти не залишають спроб викреслити з пам'яті святі для нас дні - 10 Апреля і 9 Травня.

Ми відстояли наші свята і нікому не дамо переписати історію!

І наш обов'язок - передати нащадкам пам'ять про це немеркнучий подвиг героїв і самовідданої любові до своєї Вітчизни!

Зі святом, дорогі одесити!