УНІВЕРСИТЕТУ

Студентська олімпіада з іноземних мов, ініційована кафедрою іноземних мов №1, проводиться в стінах Національного університету «Одеська юридична академія» вже протягом 15 років.

На кафедрі іноземних мов №1 олімпіада - це справжнє свято, якому передує ретельна підготовка. Попри те, що всі учасники олімпіади, в тому числі гості і керівництво, перебувають віддалено один від одного, на святковий настрій це ніяк не впливає.

Почати хочеться з цитати: щастя - це коли тебе розуміють, велике щастя - це коли тебе люблять, і найбільше щастя - це коли любиш ти. Ми дуже любимо і англійську мову, і те, чим ми займаємося в рамках кафедри, і, звичайно, цей святковий захід, який сьогодні буде проходити в Національному університеті «Одеська юридична академія». Ми дуже раді, що завжди знаходимо підтримку у керівництва університету, Президента Сергія Васильовича Ківалова, проректорів, міжнародного відділу та деканів кожного факультету, які переживають за своїх студентів, і при цьому всіляко мотивують їх до вивчення іноземних мов.

- розповідає завідувач кафедри іноземних мов №1 Юлія Юлінецька.

Продемонструвати свої знання англійської, німецької, французької мов виявили бажання 120 студентів всіх факультетів університету, починаючи з 1-го курсу.

За ці роки олімпіада набувала різних форм. Захід розширювався і до загальноміського масштабу, також був формат, коли студенти брали участь командами, кожна з яких представляла свій факультет. Але час вносить свої корективи, і в цьому році ми перейшли в онлайн формат. Нам дуже приємно, що студенти багато писали, запитували, чи буде проходити олімпіада, тому ми вирішили піти назустріч і продовжити цю добру традицію.

- розповідає старший викладач кафедри іноземних мов №1 НУ «ОЮА» Оксана Бабій.

В олімпіаді з іноземних мов взяли участь понад сто студентів. Завдяки онлайн-формату до заходу змогли приєднатися також представники структурних підрозділів Національного університету «Одеська юридична академія» з Миколаєва та Кривого Рогу. Звичні для учасників завдання тестового характеру містили у собі читання, аудіювання та письмову частину. Для комунікації використовувалася платформа Google Meet. Самі завдання були складені у Google-формі, що значно прискорило процес обробки результатів.

Рік перебування на карантині дав нам можливість відчути і навіть побачити нові перспективи для розвитку освіти. З нашою допомогою студенти легко перейшли в онлайн навчання, і це ніяк не позначилося на якості.

- зазначила Оксана Бабій.

Сьогодні кафедра іноземних мов №1, як і весь університет, активно працює над розвитком навчальних програм, які дозволяють проводити навчання в онлайн-форматі.

Олімпіада проходила у два тури. У другий змогли потрапити тільки ті, що набрали найвищі бали згідно з рейтингом. Тут їм була надана можливість продемонструвати свої навички усного спілкування, які, крім представників кафедри, оцінювали і носії мови.

Досвід проведення різних онлайн-заходів, в тому числі олімпіад, різних конференцій, Національний університет «Одеська юридична академія» придбав задовго до початку дії карантинних обмежень.

Ми є відкритою платформою для об'єднання, для обміну досвідом і дуже важливо, що в такий час, перебуваючи дистанційно, наші студенти відчувають підтримку і мають можливість розвиватися далі не тільки в рамках навчального процесу, а й беруть участь в додаткових заходах. Президент нашого університету Сергій Васильович Ківалов активно підтримує вивчення нашими студентами іноземних мов та проведення таких олімпіад також є додатковою можливістю перевірити і поглибити свої знання.

- додала Галина Ульянова.

Вивченню іноземних мов в Національному університеті «Одеська юридична академія» приділяють особливу увагу, адже ці знання є необхідною умовою для підготовки фахівців юридичного профілю. Студенти ЗВО мають можливість відточувати свої навички англійської, німецької, французької, італійської та іспанської мов, відвідуючи лекції запрошених спікерів з країн Європи та США. Завдяки міжнародній співпраці університету щорічно понад 2-х тисяч студентів, аспірантів і викладачів проходять стажування та навчання в найкращих навчальних закладах Європи і США. Також університет тісно співпрацює з Радою Європи, Венеціанською Комісією, ОБСЄ, Європейським Судом з прав людини, різними галузевими міжнародними і міжурядовими організаціями, що дає можливість проходження стажування та подальшого працевлаштування в провідних європейських інституціях.