НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

23 травня 2023 року Національний університет «Одеська юридична академія» з робочим візитом відвідав словенський дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні пан Томаж Менцін разом з дружиною пані Дар’єю Зорко Менцін, а також доктор наук, професор культурології, керівник Центру досліджень релігії та культури факультету соціальних наук Люблянського університету (Словенія) пан Митя Великоня.

З міжнародною делегацією зустрівся президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Ківалов.

«Зазначу, що з Люблянським університетом ми ефективно співпрацюємо вже не перший рік. Під час робочої зустрічі обговорили низку питань щодо посилення партнерства – спільної наукової діяльності, реалізації дослідницьких проєктів, залучення гостьових лекторів, програм обміну студентами та стажувань викладачів», – зазначив Сергій Ківалов.

В рамках робочого візиту відбулася презентація книги Миті Великоні «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу», яка була опублікована українською мовою. На сторінках книги науковець розмірковує про значення графіті та вуличного мистецтва як певного засобу масової інформації у контексті соціально-політичних перетворень у країнах постсоціалістичних Балкан і Центральної Європи.

 «Для нас особлива нагода відвідати Національний університет «Одеська юридична академія» з метою презентації книги українською мовою нашого відомого професора соціології та культурології. Це невеликий внесок з нашої сторони у розвиток відносин між Словенією та Україною та підтримки від Словенії у всіх сферах.

Мені відомо, що дві правничі школи вже підписали договір про співпрацю та ми будемо знову сприяти посиленню партнерства щодо обміну студентами, стажувань викладачів та  спільної наукової діяльності», – прокоментував Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні пан Томаж Менцін.

Студенти Національного університету «Одеська юридична академія» взяли активну участь у обговоренні видання та мали можливість поспілкуватися з представниками міжнародної делегації.

«Звичайно, якщо мене запросять чи запропонують роботу над перекладом, я буду радий знову відвідати університет. Таким чином я намагаюсь підтримати вас у тій складній ситуації. Вірю, що в моїх силах як професора, вченого навіть не знаходячись тут, але також працюючи зі студентами, які приїздитимуть до нашого університету до Словенії. Можливо, ця перша зустріч на цьому рівні об’єднає два університети не лише на папері, а й за допомогою обміну студентів та науковців», – сказав доктор наук, професор культурології Митя Великоня.

Таким чином, Національний університет «Одеська юридична академія» вкотре підтвердив статус провідного закладу вищої освіти, який надає широкі можливості здобуття престижної освіти європейського рівня та націлений на розвиток міжнародного співробітництва.