НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

19 травня 2023 р. у Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Європейські орієнтири розвитку України в умовах війни та глобальних викликів XXI століття: синергія наукових, освітніх та технологічних рішень», уже традиційно присвячена відзначенню Дня науки в Україні.

Незважаючи на складні випробування, у цей складний і трагічний для країни час, коли наші військові мужньо боронять українську землю, враховуючи виняткові обставини функціонування наукової та освітньої сфер, конференція об’єднала науковців та практиків навколо обговорення найбільш актуальних проблем функціонування пріоритетних сфер суспільного й державного життя.

Відкрив роботу конференції та привітав учасників президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Ківалов.

Цьогоріч до участі у конференції також долучився український військовий нового покоління, найвидатніший воєначальник сучасності, Головнокомандувач Збройних Сил України, визнаний та шанований усім світом «залізний генерал» Валерій Федорович Залужний.

Учасниками конференції стали більше 500 науковців, а також вже традицією стало долучення до роботи наукового заходу військовослужбовців та представників з усіх куточків нашої країни. Загалом до оргкомітету надійшли тез доповідей від кожної кафедри, інституту та факультету Університету.

Активно обговорювалися питання в межах секційних засідань стосовно філософських основ держави та права, проблем світових соціально-політичних процесів, соціально-психологічного стану особистості та соціуму в кризових ситуаціях, міжнародного права та безпеки, морської та митної політики, аспекти земельного, аграрного та екологічного права, трудового права та права соціального забезпечення, інформатизації та цифровізації, кібербезпеки в епоху стрімкого розвитку технологій штучного інтелекту, кримінально-правові, кримінально-процесуальні, криміналістичні та кримінологічні особливості протидії злочинності, проблеми цивільного, господарського права та судочинства, економіки та підприємництва в умовах війни та післявоєнної відбудови, удосконалення судоустрою, діяльності правоохоронних органів, адвокатури, трансформації науки і суспільства в умовах європейського вибору та військової агресії й майбутнього України як суверенної, незалежної, європейської держави та дискусії щодо інших важливих сфер сучасності.

В контексті європейського вектору розвитку України, у добу, коли відбувається активна міжкультурна та міжнаціональна комунікація, роль науки в напрямку наближення до європейських цінностей є особливо очевидною, адже вступ до Європейського Союзу є одним з наскрізних питань подальшого прогресивного розвитку нашої держави. Хоча на цьому шляху вже пройдено нелегкий, але продуктивний й вагомий етап, зроблено масштабну підготовчу роботу, важливим є й подальше посилення роботи щодо наукового забезпечення поступального розвитку України для найшвидшого входження й набуття повноправного членства у спільноті європейських держав.

Щира подяка всім, хто долучився до роботи нашої щорічної міжнародної конференції, за продемонстрований інтерес та участь. Змістовні тези доповідей, завзяті дискусії й обговорення стануть посиленням наукової сфери.

Спільними зусиллями наближаємо перемогу України, долаємо труднощі й виклики на шляху до процвітання нашої країни та нашого Університету!

Все буде Україна!