17 червня 2022 р. у Національному університеті «Одеська юридична академія» з дотриманням безпекових обмежень, у дистанційному форматі секційних засідань на платформі ZOOM, відбулася щорічна «звітна» Міжнародна науково-практична конференція «Європейський вибір України, розвиток науки та національна безпека в реаліях масштабної військової агресії та глобальних викликів ХХІ століття»,

традиційно присвячена відзначенню Дня науки в Україні, а цьогоріч також приурочена особливим подіям – 25-річчю Національного університету «Одеська юридична академія» та 175-річчю Одеської школи права.

У нелегкий для нашої країни період через військову агресію та повномасштабне вторгнення загарбників, з урахуванням сьогоденних особливих умов функціонування наукової та освітньої сфер, конференція об’єднала навколо обговорення найбільш актуальних проблем функціонування пріоритетних сфер суспільного й державного життя науковців та практиків. Зокрема, учасниками конференції стали військовослужбовці, судді Верховного Суду й судів інших інстанцій, співробітники правоохоронних органів й адвокатури, а також наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та наукових установ з Одеси, Києва й Київської області, Харкова, Донецької області, Львова, Дніпра й Дніпропетровської області, Сум, Тернополя та Тернопільської області, Івано-Франківської області та інших міст України. В цілому, цьогоріч для участі у заході до оргкомітету надійшло понад 600 заявок та тез доповідей від кожної кафедри, інституту та факультету Університету, з яких майже 200 – від колег та науковців з інших закладів та установ.

В межах секційних засідань активно обговорювалися питання філософських основ держави та права, захисту інформації та кібербезпеки в умовах військового вторгнення, впливу ЗМІ та інших інституцій на військову агресію проти України, конституційного виміру подолання загроз національній безпеці України, трудового права, медичного права та права соціального забезпечення, аграрного, земельного та екологічного права, міжнародної безпеки та захисту прав людини, світових соціально-політичних процесів, кримінально-правових, кримінально-процесуальних та кримінологічних особливостей протидії злочинності в умовах воєнного стану, цивільного та господарського права і процесу, функціонування бібліотек у закладах вищої освіти й наукових установах, а також інші важливі проблеми юридичної, економічної, соціологічної, політологічної, психологічної, філологічної наук тощо.

Щира вдячність усім учасникам за виявлений інтерес та участь у конференції, змістовні тези доповідей та боротьбу за перемогу України над загарбником на інтелектуальному, науковому й світоглядному фронтах.

Україна обов’язково подолає всі складнощі й виклики на шляху до світлого майбутнього нашої країни та нашого Університету.

Безпеки, Миру й скорішої Перемоги всім нам та плідного наукового пошуку!

Все буде Україна!