Щороку 09 листопада в Україні з гідністю відзначається День української писемності та мови. З нагоди важливого свята традиційно стартує масштабний Міжнародний конкурс імені Петра Яцика.

Детальніше...

Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 30 грудня 2021 р. № 502 створено Науково-консультативну раду при Голові Верховної Ради України, яка є консультативно-дорадчим органом та функціонує для залучення висококваліфікованих фахівців у сфері права до законопроектної роботи, підготовки наукових висновків з питань діяльності Верховної Ради України, які потребують наукового забезпечення.

Детальніше...

Українські науковці можуть отримати стипендії на наукові візити до Австрії. Це дає змогу для молодих українських науковців пройти стажування в Інституті гуманітарних наук у Відні. Стажування відбудеться в період між вереснем 2022 року та червнем 2023 року. У конкурсі можна взяти участь науковцям до 30 років, які мають громадянство України та які зараховані на PhD-програму з гуманітарних чи соціальних наук або нещодавно отримали ступінь PhD в цих галузях. Для участі потрібно заповнити аплікаційну форму та подати заявку до 31 січня 2022 року.

Детальніше...

Міністерством освіти і науки України, відповідно до Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 р. № 971, оголошено конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проєктів у межах Рамкової програми з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Детальніше...

Щороку у День Гідності та Свободи Міністерство освіти і науки України призначає 25 державних іменних стипендій кращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору. Такі державні іменні стипендії призначаються за вагомий внесок у розвиток української науки, за посилення міжнародного авторитету України та внесок у розвиток демократичних і гуманістичних цінностей у сфері науки та освіти. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 176 претендентів.

Детальніше...

Відповідно до Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 605 від 18 квітня 2017 р., наказом ректора Університету оголошено І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році серед студентів Національного університету «Одеська юридична академія»

Детальніше...

Міністерством освіти і науки України оголошено конкурси проєктів:

  1. фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконання яких розпочнеться у 2022 р. за рахунок коштів державного бюджету;

  2. наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, виконання яких розпочнеться у 2022 р. за рахунок коштів державного бюджету.

Детальніше...

Національним фондом досліджень України оголошено конкурси проєктів з виконання наукових досліджень і розробок:

«Людина, суспільство, наука перед сучасними викликами: інноваційні дослідження в суспільно-гуманітарній сфері», метою якого є фінансування найкращих наукових проєктів, спрямованих на вирішення важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського та наукового потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та її сталого розвитку в умовах глобальних і регіональних викликів.

Детальніше...

Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України до 01 вересня 2021 р. приймаються заявки для участі у конкурсі «Молодий вчений року» на офіційному сайті за посиланням

До участі у конкурсі запрошуються науковці віком до 35 років включно, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або віком до 40 років включно, які мають науковий ступінь доктора наук

Детальніше...

Національним фондом досліджень України 05.07.2021 р. оголошено конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Наука для безпеки і сталого розвитку України».

Метою конкурсу є фінансування найкращих наукових проєктів, спрямованих на вирішення актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні.

Детальніше...