МІЖНАРОДНЕ
СПІВРОБІТНИЦТВО

 

2017 10 31 3

«Школа Європейського Союзу» - інноваційний освітній проект, створений Національним університетом «Одеська юридична академія» спільно з установами та програмами ЄС, а також європейськими університетами, спрямований на підвищення обізнаності українських студентів у галузі права ЄС.

В рамках навчального курсу студенти отримують знання з різних галузей законодавства ЄС, зокрема, транспортного, митного, міграційного права, споживчого, підвищують мовну кваліфікацію, отримують додаткові знання з історії та культури країн- членів ЄС.

Навчальна програма проекту включає: лекційні курси, індивідуальну самостійну роботу студентів, модульний контроль по кожному лекційному курсу (тести), що проходять англійською, німецькою або французькою мовами.

В інноваційному освітньому проекті «Школа права Європейського Союзу» щорічно протягом двох семестрів бере участь 30-35 студентів і аспірантів Національного університету «Одеська юридична академія».

В якості експертів запрошуються практичні працівники Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Транспортної стратегії України, викладачі провідних європейських університетів.

Слухачі навчальної програми, які оволоділи її змістом, отримують сертифікати.

За результатами навчання щорічно відзначаються 1-2 кращих слухача, які отримують право на участь у навчальному візиті до органів ЄС у Брюсселі (Бельгія).

Попередній план навчальних курсів «Школи права ЄС» в 2016/2017 начальному році

Попередній план навчальних курсів «Школи права ЄС» в 2015/2016 начальному році

Попередній план навчальних курсів «Школи права ЄС» в 2014/2015 начальному році

Попередній план навчальних курсів «Школи права ЄС» в 2013/2014 начальному році

70   Коледж Права Чикаго-Кент, Технологічний інститут Іллінойса (США)
     
69   Каспійський Університет (Казахстан)
     
68   Вищий Юридичний Інститут (Іспанія)
     
67   Університет Сук Ахрас Мохамед Шеріф Мессаадія (Алжир)
     
66   Рижський Університет імені Страдиня (Латвія)
     
65   Норвезька рада біженців
     
64   Автономний університет Хуареса в Табаско (UJAT)
     
63   Університет Вісмара – університет прикладних наук, технологій, бізнесу і дизайну
     
62   Університет Вітаутаса Великого
     
    Центр з патентів і товарним знакам Азербайджанської Республіки
     
61   Університет Карабук
     
60   Міжнародний університет «МИТСО»
     
59   Університет Миколаса Ромеріса
     
58   Приватна установа освіти «БІП - Інститут правознавства»
     
57   Інститут європейських студій, факультет журналістики та політичних наук, Варшавський університет
     
56   Юридичний факультет Університету Цюріху
(Швейцарія)
     
55   Університет Любляни
(Словенія)
     
54   Університет Марібору
(Словенія)
     
53   Трнавський університет
(Словаччина)
     
52  

"Нижній Дунай" Університет Галлаті
(Румунія)

     
51   Вища школа обліку та бізнесу Політехнічного інституту Порто
     
50   Універсиет Анадолу
(Туреччина)
     
49   Загребський університет
(Хорватія)
     
48   Університет Лунду
(Швеція)
     
45   Національний університет Тайваню
     
44   Чукуров Університет
(Туреччина)
     
43   Юридичний інститут Міністерства юстиції республіки Вірменія
     
39   Університет Роберта Гордона
(Великобританія)
     
38   Школа бізнесу ім. Джона М. Хантсмана університету штату Юта
(США)
     
37   Університет Нікосії
(Кіпр)
     
36   Університет європейських політичних і економічних досліджень "Костянтин Стере»
(Молдова)
     
35   Федеральна адвокатська палата Німеччини
     
32   Європейський центр продовження юридичної освіти
(Кіпр)
     
31   Леавітт Інститут міжнародного розвитку
(США)
     
28   Університет Озйегін
(Туреччина)
     
27   Универсітет 19 Травня
(Туреччина)
     
26   Міжнародна академія права та економіки
(Швейцарія)
     
25   Зальцбургський університет
(Австрія)
     
24   Таджикський національный університет
(Таджикістан)
     
23   Люблінський католицький університет ім. Іоанна Павла ІІ
(Польща)
     
22   Університет «Азербайджан»
(Азербайджан)
     
20   Бакинський державний університет
(Азербайджан)
     
19   Американський університет
(США)
     
18   Університет Бордо IV ім. Шарля Луі Монтеск'є
(Франція)
     
17   Букінгемський університет
(Великобританія)
     
16   Університет Єдітепе
(Туреччина)
     
15   Університет Берн
(Швейцарія)
     
14   Університет Тель-Авіву
(Ізраїль)
     
13   Університет для іноземців у Перуджі
(Італія)
     
12   Європейська організація публічного права
     
11   Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні і Молдові
     
10   Центр міжнародних правових досліджень
     
09   Благодійний фонд· «Хайматгартен»
(Німеччина)
     
08   Навчальний та науково-дослідницький інститут Організації Об’єднаних Націй
     
7   Союз Болгарських командос
     
6   Обсерваторія Магни Чарти
     
5   Європейська асоціація юридичних факультетів
     
4   Європейська асоціація студентів-юристів
     
3   Міжнародна асоціація студентів політичної науки
     
2   Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців
     
1   Європейська асоціація університетів

erasmusЗ метою розвитку юридичної освіти з модернізацією правової підготовки для задоволення потреб економічного і соціального розвитку, а також з огляду на геополітичне становище Білорусі та України в центрі Європи було підготовлено і представлено в Європейську комісію для конкурсного відбору в лютому 2018 проект 598471-EPP- 1 2018-1-AT-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих за європейським стандартом з прав людини» (CRIMHUM). Даний проект схвалений Європейською Комісією та був підпісан контракт на виділення фінансових коштів. Проект реалізується консорціумом партнерів з країн ЄС, Білорусі та України в складі 10 вузів і одного громадського об'єднання.

crimhum

Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, реалізації положень Болонської декларації.

Національний університет «Одеська юридична академія» має плідні наукові зв’язки з закордонними навчальними закладами. Укладено близько 100 угод про співробітництво з провідними університетами Німеччини, США, Франції, Польщі, Туреччини, Литви, Хорватії, Словенії, Швеції, Республіки Білорусь Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Австрії, Молдови, Швейцарії, Мексики, Словаччини, Румунії, Болгарії, Кіпру, Тайваню, Ізраїлю.

В процесі співробітництва з закордонними навчальними закладами зв’язків здійснюється обмін планами науково-дослідних робіт і досвідом наукової роботи, сумісна розробка наукових праць, рецензування наукових праць, обмін науковою інформацією та літературою, участь у роботі спеціалізованих рад по захисту дисертацій та інше.

Національний університет «Одеська юридична академія» послідовно розвиває співробітництво з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. Університет багато років плідно співпрацює з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, Управлінням Верховного Комісара ООН з питань біженців, Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Консультативною Місією ЄС, Норвезькою радою біженців, Благодійним фондом «Хайметгартен», Альянс Франсез в м. Одеса, Британською Радою, а також з неурядовими сітьовими студентськими організаціями – Європейською асоціацією студентів правознавців (ELSA) та Міжнародною асоціацією студентів політологів (IAPSS).

Університет є членом Європейської асоціації університетів (з 1998 року) та Європейської асоціації публічного права (з 2008 року), підписантом Magna Charta Universitatum (з 2004 року).

Структурні підрозділи Національного університету «Одеська юридична академія» входять до складу Європейської асоціації юридичних факультетів (з 2017 року).

Співробітництво з міжнародними організаціями сприяє обміну новітніми освітянськими методиками та практиками. Активно працюють представництва міжнародних неурядових організацій, що створені на базі Університету.

Національний університет «Одеська юридична академія» є визнаним центром науки, освіти, культури та духовності. В Університеті постійно проводяться масштабні міжнародні заходи, міжнародні тематичні семінари, круглі столи та школи. За підтримки іноземних студентських асоціації проводяться ознайомчі візити студентів з різних країн.

Університет регулярно відвідають гостеві лектори з числа закордонних провідних вчених, юристів-практиків, суддів, політичних діячів тощо. За участю гостевих лекторів організовуються extracurricular навчальні курси іноземними мовами.

Студенти, аспіранти та молоді викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» регулярно демонструють високі результати у всесвітньо відомих міжнародних студентських інтелектуальних змаганнях: Міжнародному конкурсі судових дебатів з міжнародного публічного права ім. Ф. Джесепа, Міжнародному конкурсі судових дебатів з міжнародного публічного права ім. Бена Телдерса, Міжнародному конкурсі судових дебатів з права Всесвітньої Торгівельної Організації, Конкурсі з міжнародного комерційного арбітражу під егідою Європейської арбітражної палати, Міжнародних судових дебатів з міжнародного екологічного права ім. Джона Б. Стетсона, Судових дебатах з права прав людини ім. Нельсона Мандели, Міжнародних судових дебатах з медіа права ім. Монро Прайса, Міжнародних змаганнях по праву Європейського Суду з прав людини ELSA, Міжнародних судових дебатах з морського арбітражу, а також у міжнародних моделях ООН та Міжнародного кримінального суду.

Національний університет «Одеська юридична академія» створює необхідні умови для забезпечення індивідуальної академічної мобільності студентів, аспірантів та викладачів. Щорічно десятки студентів та науково-педагогічні працівники університету навчаються, проводять дослідження, підвищують кваліфікацію за кордоном.

Національний університет «Одеська юридична академія» має значний досвід реалізації європейських проектів в рамках грантових програм Європейського Союзу – TACIS, TEMPUS, ERASMUS +.

Сталими партнерами університету є провідні американські грантові програми – USAID, програма Фулбрайту, Центр міжнародних правового навчання, Левітт Інститут Міжнародного Розвитку.

Щорічно зростає сума грантів та спонсорських внесків. Гранти та спонсорські внески використовуються за наступними напрямками: закупівля закордонної наукової та навчальної літератури на англійській, німецькій та французькій мовах; забезпечення довготермінового стажування викладачів, аспірантів, студентів Університету в наукових та освітніх закордонних установ; забезпечення індивідуальної мобільності науковців; організація авторських навчальних курсів іноземних гостьових лекторів; організація інтегрованих довгострокових навчальних курсів; організація літніх міжнародних студентських освітніх заходів; сертифікація мовних навичок; видавнича діяльність.

В рамках реалізації проекту Tempus IV Project 544117-TEMPUS-1-2013-1-HR-TEMPUS-JPCR «European and International Law Master Programme Development in Eastern Europe – InterEULawEast» у співпраці з Загребським університетом (Хорватія) та Мариборським університетом (Словенія) в Національному університеті «Одеська юридична академія» у 2016 року була запроваджена інноваційна англомовна магістерська програма за спеціальністю 081 «Право», спеціалізація «Міжнародне та європейське право». Ця програма орієнтована на студентів, які прагнуть вивчати юриспруденцію на поглибленому рівні, з розумінням особливостей взаємодії міжнародного та європейського права з національним, і, водночас, отримати навички для розв’язання правових питань в контексті мультиюрисдикційної діяльності

Національний університет «Одеська юридична академія» має славетні традиції підготовки високопрофесійних кадрів для зарубіжних країн. У різні роки в Університеті навчалися студенти з Азербайджану, Анголи, Вірменії, Афганістану, Білорусі, Болгарії, В’єтнаму, Гани, Грузії, Данії, Зімбабве, Ізраїлю, Йорданії, Іраку, Ірану, Ємену, Казахстану, Камеруну, Кенії, Китаю, Литви, Латвії, Молдови, Монголії, Намібії, Нігерії, Німеччини, Палестини, Росії, Саудівської Аравії, Сербії, Сирії, Сомалі, США, Таджикистану, Танзанії, Туреччини, Туркменістану, Узбекистану. Багато іноземних випускників університету зайняли високопоставлені пости в політичній, економічній та юридичній сферах на батьківщині.

Visiting professors

american school

«Школа американського права» - інноваційний освітній проект створений Національним університетом «Одеська юридична академія» спільно з міжнародними науково-експертними центрами та американськими програмами академічного обміну, спрямований на підвищення обізнаності українських студентів в галузях права США та міжнародного права.

В рамках навчального курсу студенти отримують знання з різних галузей права США, зокрема, деліктного, комерційного, кримінального, кримінально-процесуального, конституційного права та міжнародного права, отримують практичні навички участі у судових процесах, підвищують мовну кваліфікацію, отримують додаткові знання з історії та культури США.

Навчальна програма проекту включає: лекційні курси, індивідуальну самостійну роботу студентів, групове рольове моделювання, імітацію судових засідань, модульний контроль за кожним лекційним курсом (тести), що відбуваються англійською мовою.

У інноваційному освітньому проекті «Школа американського права» щорічно протягом двох семестрів бере участь 30-35 студентів та аспірантів Національного університету «Одеська юридична академія».

В якості експертів запрошуються практикуючи адвокати, судді зі США, а також викладачі провідних американських університетів.

Слухачі навчальної програми, які опанували її зміст отримують сертифікати.

За результатами навчання за проектом щорічно відзначаються 1-2 найкращих слухача, які отримують право на проходження стажування в Зальзбурзському університеті (Австрія).

Навчальні курси:

на 2017-2018 навч.рік

на 2016-2017 навч.рік

на 2015-2016 навч.рік

на 2013-2014 навч.рік

на 2012-2013 навч.рік

на 2011-2012 навч.рік

на 2010-2011 навч.рік

Щоб стати студентом Національного університету «Одеська юридична академія», Вам необхідно пройти декілька етапів у наведеній послідовності:

1. Отримання запрошення на навчання

Щоб отримати запрошення на навчання в НУ «ОЮА», Вам необхідно:

Заповнити анкету запиту  на навчання в НУ «ОЮА» https://docs.google.com/document/d/14AEAT0P0G2nJZAGuF1qzyWvdUPn0zvdlPBMlEvxKFNg/edit  та надіслати її  на електронну адресу international@onua.edu.ua

Надіслати такі документи, необхідні для оформлення запрошення:

  • заяву
  • згоду на збір та обробку персональних даних
  • копію документа про попередню освіту з одержаними з навчальних дисциплін оцінками (балами);
  • копію свідоцтва про закінчення мовної підготовки (за наявності);
  • копію першої сторінки паспортного документу або іншого документу, що посвідчує особу іноземця

Сплатити за послуги з візової підтримки (для громадян країн з візовим режимом в’їзду в Україну). Банківські реквізити та способи оплати будуть надіслані Вам електронною поштою.

Отримати оригінал запрошення на навчання, що є необхідним для:

  • відкриття довгострокової візи (для громадян країн з візовим режимом в’їзду в Україну);
  • пред’явлення під час проходження паспортного контролю

2. Прибуття в Україну для навчання у встановлені терміни

Навчальний рік в Україні починається з 1 вересня. Прийом іноземних громадян відбувається, як правило, до 1 листопада та до 1 березня. Переведення студентів, а також поновлення в число студентів осіб, які були відраховані з вищих навчальних закладів освіти, здійснюється, як правило, під час літніх або зимових канікул.

Для того щоб вчасно прибути на навчання, Вам необхідно:

Для громадян країн з візовим режимом в’їзду в Україну: подати пакет документів для відкриття довгострокової (студентської) візи (віза типу Д) до посольства України у Вашій країні (якщо у Вашій країні відсутнє посольство України, зверніть увагу, що країна отримання візи вказана у запрошенні на навчання). Вимоги щодо оформлення документів і процедуру звернення до посольства для відкриття візи потрібно уточнити на сайті посольства України у Вашій країні. До посольства України, крім документів, необхідних для відкриття візи, обов’язково подається оригінал запрошення на навчання в Україні.

Для громадян країн з безвізовим режимом в’їзду в Україну: мати при собі оригінал запрошення на навчання при перетині державного кордону для підтвердження мети в’їзду в Україну

Повідомити про заплановану Вами дату прибуття в Україну, номер рейсу транспортного засобу. Така інформація є необхідною для зустрічі іноземного громадянина представником НУ «ОЮА»  та подальшого його супроводження від пункту пропуску через державний кордон до нашого навчального закладу.

3. Для того щоб стати студентом НУ «ОЮА», Вам необхідно:

Відповідно до "Порядку набору на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства", затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України №1541 від 01.11.2013 зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки №1272 від 11.12.2015, подати до Відділу міжнародних зв’язків НУ «ОЮА» (Фонтанська дорога 23, каб 207) наступні документи:

1) оригінал та завірену копію документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ;

2) оригінал та завірену копію додатку до документу про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) рівень, на основі якого здійснюється вступ;

3) у разі переведення або поновлення на навчання необхідно надати академічну довідку, видану іноземним/українським навчальним закладом;

4) для здобуття ступеня магістра або післядипломної освіти необхідно надати оригінал та копію документу з інформацією про зміст навчальної програми за попереднім ступенем (рівнем) вищої освіти, отримані кредити, тривалість навчання та успішність з навчальних дисциплін;

5) копію або оригінал паспортного документу іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, перекладений українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу;

6) 4 фотокартки розміром 30x40 мм;

7) копію посвідчення закордонного українця (за наявністю).

  • пройти вступну співбесіду на знання мови навчання на рівні, достатньому для засвоєння навчального матеріалу;
  • пройти вступну співбесіду з профільних дисциплін, залежно від обраної спеціальності
  • у разі успішного проходження вступної співбесіди необхідно здійснити оплату за навчання

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО УМОВИ ВСТУПУ ТА НАВЧАННЯ ІНОЗЕМЦІВ В НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ «ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»:

- проректор з міжнародних зв'язків, професор Туляков В'ячеслав Олексійович,
тел. +(380-48) 719-87-69;
- начальник відділу міжнародних зв’язків Астанкевич Юлія Ігорівна
тел. +380487196215
e-mail: international@onua.edu.ua

Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Координація діяльності Університету в галузі міжнародного співробітництва покладена на відділ міжнародних зв’язків, який безпосередньо підпорядкований проректору з міжнародних зв’язків.

В 1997-2004 роках посаду проректора з міжнародних зв’язків Національного університету «Одеська юридична академія» обіймав д.ю.н., професор Орзіх Марк Пилипович. З 2005 року посаду проректора з міжнародних зв’язків обіймає д.ю.н., професор Туляков В’ячеслав Олексійович.

З 2002 року відділ міжнародних зв’язків очолює к.ю.н., доцент Барський Вадим Рудольфович. З 2018 року начальником відділу міжнародних зв'язків є Астанкевич Юлія Ігорівна.

Головна мета діяльності відділу міжнародних зв’язків – сприяти розвитку міжнародних зв'язків і співробітництва університету у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, реалізації положень Болонської декларації.

Основні завдання відділу міжнародних зв’язків:

- планування, координація та організація наукової співпраці з іноземними ВНЗ, дослідними установами, благодійними фондами, урядовими та неурядовими міжнародними організаціями;

- планування та координація міжнародних наукових заходів (конференцій, симпозіумів, науково-практичних семінарів, круглих столів тощо);

- планування та координація міжнародних освітніх студентських заходів (літніх шкіл, судових моделей, тематичних семінарів, курсів лекцій іноземних гостевих лекторів);

- планування та координація академічних обмінів, документаційне забезпечення академічної мобільності студентів, аспірантів, викладачів;

- організаційна та методична допомога учасникам програм академічних обмінів;

- протокольне забезпечення офіційних візитів іноземних делегацій до Університету;

- ведення документообігу з міжнародної співпраці, договірна робота в галузі міжнародного співробітництва.

- популяризація української юридичної наукової та Одеської школи права (підтримка Інтернет-ресурсів, участь у освітянських виставках, інформування громадськості про досягнення Університету в галузі міжнародного співробітництва у вітчизняних ЗМІ, розміщення інформаційних матеріалів про університет в закордонних ЗМІ, сприяння обміну науковою та навчально-методичною літературою з закордонними партнерами);

- профорієнтаційна робота з вступниками-іноземцями, виховна робота зі студентами-іноземцями;

- консультаційна допомога особам, які отримали вищу освіту за кордоном щодо процедури ностріфікації документів про освіту;

- консультаційна допомога особам, які отримали вищу освіту в Україні щодо процедури легалізації документів.

Контактна інформація:
місто Одеса, вулиця Фонтанська дорога, 23, кабінет 207
телефон/факс +380487196215
international@onua.edu.ua