Програма академічної мобільності Erasmus+ має на меті короткострокові програми мобільності за обміном на навчання (на період 3-12 міс) для українських бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; а також короткострокові стажування/викладання/ підвищення кваліфікації (на період від 5 днів до 2 міс) для викладачів та адміністративного персоналу закладів вищої освіти.
Студенти програм обміну отримують кошти на перебування (проживання, харчування, місцевий транспорт) в розмірі 800-850-900 євро на місяць. Кошти для витрат на проїзд, страхування, віза тощо - покриваються окремо. Навчання повинно бути безкоштовним.
Розмір покриття витрат на мобільність, важливо уточнювати як раніше ще до або у період подання документів на участь в конкурсі.
Викладачі під час програм стажування/викладання/підвищення кваліфікації отримують добові у розмірі 140-160-180 євро на добу (обсяг коштів залежить від країни перебування).
Важливо, щоб студенти і працівники зберігали підтверджувальні документи (копія/або оригінал) щодо витрат в країні перебування – чеки, квитки, посадкові, квитанції, оплата гуртожитку, іншого місця проживання тощо (наприклад для податкової). Ще важливо, щоб студенти взяли довідки від приймаючої сторони про сплату податків, якщо було стягнуто з коштів гранту.
ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
- Студенти (молодші бакалаври, бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти)
- Викладачі
- Адміністративний персонал
ЯК БРАТИ УЧАСТЬ СТУДЕНТАМ>?
КРОК 1. Дізнайтесь контакти відділу міжнародних звязків університету, хто відповідає за проекти з мобільності. Зв'яжіться та домовтесь про зустріч.
КРОК 2. Дізнайтесь у своєму університеті чи є проекти та конкурси на мобільність за обміном саме в вашому університеті в рамках Еразмус+.
КРОК 3. Надайте заяву на внутрішній конкурс. Всі умови, документація, процедури участі, розмір гранту і критерії відбору Вам необхідно уточнити у міжнародному відділі Вашого рідного університету. Іноді остаточне рішення приймає приймаюча сторона.
КРОК 4. Розмір гранту на мобільність вказується в умовах конкурсу, в листі запрошення, в угоді на навчання чи мобільність. Важливо звернути увагу, що є один з типів гранту, який називається - zero grant (0 євро), потенційний учасник повинен про це знати і мати можливість покрити всі витрати самостійно (в такому випадку навчання безкоштовне, але витрати на проїзд і перебування не покриваються). Уточнюйте розмір гранту на початку процесу участі в конкурсі.
КРОК 5. По закінченню мобільності обов'язковою умовою для ЗВО України є автоматичне визнання періодів і результатів мобільності як студентів так і працівників. Обговоріть ці питання з відділом міжнародної співпраці до початку мобільності, уточніть що потрібно і які документи потрібно привезти для такого визнання. Разом поговоріть з викладачами.
КРОК 6. Читайте уважно Угоди, які підписуєте з приймаючою стороною, спілкуючись з приймаючою стороною, ставте в копію свій ЗВО, звертайтесь до них за допомогою і підтримкою.
Erasmus для викладачів
Академічна мобільність Erasmus напрямку КА1 має на меті підвищення якості освіти, розвиток мобільності та культурних зв’язків студентів, викладачів та співробітників вищих навчальних закладів.
Мета також полягає в тому, щоб дати можливість будь-якому персоналу навчати або навчатися за кордоном у рамках своєї діяльності професійний розвиток з метою:
- поділитися своїм досвідом;
- отримати досвід з нового навчального середовища;
- отримати нові інноваційні педагогічні навички та навички розробки навчальних програм та цифрові навички;
- спілкуватися зі своїми колегами за кордоном для розвитку спільних заходів для досягнення цілей програми;
- обмін досвідом та посилення співпраці між вищими навчальними закладами;
- краще підготувати студентів до роботи, залучаючи до курсів персонал різних підприємств.
Можливості, що відкриті для викладачів: викладання, підвищення кваліфікації, стажування тощо.
Співробітники можуть виконувати будь-які дії, описані нижче:
- Викладання за кордоном у партнерському вищому навчальному закладі. Період навчання за кордоном дає можливість будь-якому викладачу вищого навчального закладу або співробітникам підприємств викладати у партнерському вищому навчальному закладі за кордоном. Мобільність персоналу для викладання може бути в будь-якій сфері навчання.
- Термін навчання за кордоном у партнерському вищому навчальному закладі, на підприємстві чи на іншому відповідному робочому місці. Період навчання за кордоном дає можливість будь-якому співробітнику вищого навчального закладу взяти участь у навчанні за кордоном, який має відношення до їхньої повсякденної роботи у вищому навчальному закладі. Це може бути у формі тренінгів або нагляду за роботою.
Викладачі під час програм стажування/викладання/підвищення кваліфікації отримують добові у розмірі 140-160-180 євро на добу (обсяг коштів залежить від країни перебування).
Період навчання між країною програми та країною-партнером має тривати щонайменше 5 днів і максимум 2 місяці. Це строк не включає час у дорозі.
Під час вашого перебування за кордоном, у разі викладацької діяльності, викладання повинно включати мінімум 8 годин на тиждень фактичного навчального часу.