Історія
кафедри

 

Кафедра фізичного виховання заснована в січні 1998 року, яку очолив майстер спорту з фехтування, «Відмінник фізичної культури і спорту» Каліберда Олег Григорович.

З 2003 по 2005 роки завідувачем кафедри був доктор біологічних наук, професор Перевощиков Юрій Олексійович, майстер спорту з акробатики.

з 2005 року по 2021 рік  був завідувач кафедри фізичного виховання НУ «ОЮА» Мороз Ігор Вікторович - кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту зі спортивної гімнастики.

З 2021 завідувачем кафедрою Барсукова Тетяна Олександрівна, к.м.с. з гімнастики художньої.

До складу фізкультурно-спортивних організацій університету входять: кафедра фізичного виховання, спортивно-оздоровчий комплекс, тир.

Робота на кафедрі фізичного виховання академії велася згідно з Положенням про організацію фізичного виховання і масового спорту у вищих навчальних закладах міністерства освіти і науки України 2006-2020 р.р .. Національний університет "Одеська юридична академія" за результатами спортивної роботи з 2005 по 2015 рік, згідно з рішенням Ради ректорів вищих навчальних закладів Південного регіону, займала 1- ше місце серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації.

В НУ "ОЮА" були створені і отримали розвиток різні фізкультурно-оздоровчі та спортивні навчальні відділення, групи, секції за видами спорту, до яких зараховуються групи студентів усіх курсів з урахуванням їх фізичних здібностей. Заняття в цих відділеннях і групах надають можливість для виховання і формування у студентів певного ряду психофізичних і психологічних якостей, а саме: рішучості і сміливості, уваги, оперативного мислення, витримки в екстремальних ситуаціях, впевненості в особистих силах.

У Національному університеті "Одеська юридична академія" все працює на реалізацію Державної політики з фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах та забезпечення розвитку фізичного виховання і спорту. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» одним з основних завдань закладів вищої освіти є формування особистісного здорового способу життя студентів.

НУ «ОЮА» володіє сучасним спортивно-оздоровчим комплексом, на якому поряд з навчально-тренувальним процесом проводяться змагання викладачів і співробітників університету, які успішно поєднують навчальну, педагогічну роботу і спорт.

Впродовж становлення Національного університету "Одеська юридична академія" відбувався інтенсивний процес реконструкції, відновлення і розширення її матеріально-технічної бази. На сьогодні - це багатофункціональний розгалужений комплекс сучасних споруд загальною площею більше 79 тисяч кв. метрів, де 13750 кв. метрів виділені під спортивно-оздоровчий комплекс.    

У 2012 році введений в експлуатацію спортивно-оздоровчий комплекс "УНІВЕРСИТЕТ" Національного університету "Одеська юридична академія" і Міжнародного гуманітарного університету призначений для занять з фізичним вихованням, проведення учбово-тренувального процесу, змагань і інших спортивних заходів на березі Чорного моря.  

Всі спортивні споруди комплексу, побудовані за індивідуальними проектами на рівні вимог європейських і міжнародних спортивних стандартів.

Студенти-спортсмени НУ "ОЮА" гідно представляють наш ЗВО місто Одесу, Україну на обласних, національних і міжнародних змаганнях - від Спартакіади між факультетами до Олімпійських Ігор.

В обласних студентських іграх НУ «ОЮА» багато років займала призові місця. Багаторазовими чемпіонами обласних студентських ігор, Чемпіонати України, універсіади України були команди художньої гімнастики, баскетболістів, волейболістів, чоловіча команда з гандболу, команди з міні-футболу, дзюдо, плавання.

Наші студенти-спортсмени брали участь в Олімпійських Іграх:

 - 2004 рік Афіни (Греція) - Павло Іллічов - плавання (бронза)

 - 2008 рік Пекін (Китай) - Андрій Семенов - легка атлетика, Юлія Довгаль - важка атлетика.

 - 2012 рік Лондон (Великобританія) - Паратова Юлія - ​​важка атлетика.

Наші спортсмени брали участь у Всесвітніх Універсіадах:

 - 2009 Белград (Сербія) - Тидень Дмитро - легка атлетика

 - 2011 Ченжен (Китай) - Паратова Юлія - ​​важка атлетика.

 - 2013 Казань (Росія) - Нікандров Юрій, чемпіон - спортивна стрільба; Гордієнко Олександр, срібний призер - боротьба на поясах; Бородіна Марина - регбі-7; Женкова Вікторія - регбі-7; Стегній Ольга - регбі-7; Коваленко Роман - регбі-7; Ільницький Владислав - регбі-7, Богданова Анастасія - баскетбол; Сагалов Даман - боротьба на поясах; Колотовська Наталія - баскетбол.

Наші спортсмени брали участь у Всеукраїнських Універсіадах:

Дарина Чміль - волейбол:

Вікторія Причепа - волейбол;

Анна Ковальчук - волейбол;  

Паляничка Олена - художня гімнастика

Макарова Інна - кульова стрільба

Наші спортсмени брали участь в Чемпіонаті світу:

В'ячеслав Шанько - кікбоксинг;

Євген Сукноваленко - кікбоксинг

Юлія Рачкова - карате

У Х і ХІ літніх Універсіадах України - 2011 році (V категорії), 2013 рік (IVкатегоріі) НУ «ОЮА », серед 135 ВНЗ України посів загальнокомандне друге місце.

В ХІI літній Універсіаді України - 2015 роки (III категорії), НУ« ОЮА »зайняв загальнокомандне третє місце.

з 1998 по 2015 рік студентами - спортсменами Національного університету "Одеська юридична академія" завойовано:

 - на чемпіонатах світу 11 золотих, 6 срібних, 16 бронзових медалей;

 - на чемпіонатах Європи 14 золотих, 11 срібних і 22 бронзових медалей; - 72 студенти університету завоювали звання чемпіона України.

За ці роки в університеті навчалися 7 Заслужених майстрів спорту України - Єліч Юлія (майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики), Довгаль Юлія (важка атлетика), Тришин Костянтин (тайський бокс), Паратова Юлія (важка атлетика), Олександр Вересюк (сумо), Олександр Гордієнко (боротьба на поясах), Іллічов Павло (бронзовий призер Олімптйскіх ігор в Афінах з плавання).

26 студентів-спортсменів виконали норматив майстра спорту міжнародного класу України .

Спортивні результати і студентський спорт є важливими, але не єдиними складовими системи фізичного виховання і спорту, яка створюється в академії з моменту її заснування. Ця система - один з найважливіших елементів всієї навчально-виховної роботи, яка повинна вирішувати завдання зміцнення здоров'я всіх студентів, розвитку необхідних майбутнім фахівцям - юристам фізичних і морально-вольових якостей, оволодіння професійно важливими прикладними навичками спеціальної фізичної підготовки.

На навчальних заняттях з фізичного виховання студенти отримують не тільки теоретичні, методичні та практичні знання, вміння і навички рухової діяльності, потреба до зміцнення здоров'я, культури здорового способу життя.

За планом на кафедрі проводиться науково-дослідна робота на тему "Особистісно-орієнтований підхід у формуванні оптимальної, спрямованої на збереження і зміцнення здоров'я майбутнього фахівця системи фізичного виховання студентів НУ« ОЮА »". Викладачі кафедри фізичного виховання беруть участь в щорічних Міжнародних науково-практичних конференціях НУ "ОЮА", а також в щорічних наукових конференціях "Фізична культура, спорт і здоров'я", що проводяться МОН України.

Викладачами кафедри видано: 7 монографій (проф. Перевощиков Ю.А., доцент Мороз І.В., доцент Фідірко М.А., ст. Викладач Барсукова Т.А., ст. Викладач Антипова Ж.І.), 2 посібники з грифом МОН (доц. Мороз І.В.), більше 20 посібників, а також викладачі кафедри мають близько 100 публікацій в наукових журналах і фахових виданнях: "Науковий вісник", "Наукова Газета", "Наукові роботи", "Наша школа ", Вісник Чернігівського державного педагогічного університету, міжнародна асоціація зі спортивної медицини та реабілітації інвалідів, професійному журналі« Науковий часопис »НПУ ім. М.П. Драгоманова.

У квітні 2015 року кафедрою була підготовлена ​​і проведена Міжвузівська студентська науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні проблеми фізичної культури, спорту і здорового способу життя".

У травні 2019 року кафедрою підготовлена та проведена студентська науково-практична конференція «Сучасна стратегія та інноваційні технології фізичного удосконалення студентської молоді» за участю Одеського національного політехнічного університету.

У вересні 2020 року розроблена науково - педагогічним колективом кафедри програма з фізичного виховання для дистанційного навчання на період карантину студентів 1-2 курсу НУ «ОЮА».