e-mail Друк

Національний університет «Одеська юридична академія» постійно приймає в своїх стінах почесних гостей, і зараз, в рамках засідання Вченої ради НУ «ОЮА», двері нашого університету були радо відкриті для видатного державного діяча - першого Президента України - Леоніда Макаровича Кравчука. Багато мали можливість поспілкуватися з Леонідом Макаровичем і почути вітальні, неймовірно сильні, надихаючі і напутні слова.

Починаючи з 1997 року, Леонід Макарович несе найважливішу суспільну місію, очолюючи Українську Раду Миру. Ця громадська організація створена в 1951 році і об'єднує представників інтелігенції, творчих людей, ось уже протягом майже 70 рокiв.

Всеукраїнська Рада Миру з 2006 року виступає співорганізатором Форумів українців, які проживають за межами України і на які з'їжджаються наші земляки, які проживають в самих різних країнах світу. Крім того, Українська Рада Миру сама є засновником цілого ряду громадських організацій і благодійних фондів. Рада тісно співпрацює з Федерацією за загальний мир і має свої представництва в містах та областях. Одним з найбільш відомих представництв є Одеська обласна Рада Миру, яка не так давно відсвяткувала свій ювілей і з яким Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет плідно співпрацює протягом багатьох років. Голова Одеської обласної ради миру Таміла Володимирівна Афанасьєва є членом Наглядової ради Одеської національної юридичної академії.

Як перший Президент Незалежної України, і видатний державний діяч, Леонід Макарович зробив неоціненний внесок у розвиток нашої держави і суспільства. Саме тому, на засіданні Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» було одноголосно прийнято рішення присудити Леонідові Кравчуку Вище почесне звання НУ «ОЮА», «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa)".

Ми пишаємося тим, що наш університет відвідала людина, яку сміливо можна назвати носієм новітньої історії нашої країни, людина, яка стояла біля витоків державного будівництва незалежної України і зробила величезний внесок у миротворчу діяльність на всьому європейському континенті. Його плідна праця на благо рідної держави не обмежилася президентським терміном, навіть давно будучи поза політикою і не прив'язуючись ні до якої партії, він продовжував брати активну участь в епохальних для життя нашої країни подіях, завжди залишаючись на стороні державних інтересів та інтересів усіх українських громадян. Навіть у найважчі переломні моменти політичної нестабільності Леонід Макарович твердо стояв на позиціях об'єднання українського народу, будучи впевненим, що тільки в єдності наша сила і наше майбутнє.

«Для нас це велика честь і велика подія, що з сьогоднішнього дня Леонід Макарович є членом колективу Національного університету« Одеська юридична академія », - підкреслив, вручаючи звання почесного доктора Honoris Causa Сергій Ківалов.

«Я можу без перебільшення сказати: Академія відома в світі. При врученні почесних звань і нагород прийнято говорити слова подяки, і тому це може бути сприйнято як данина традиції. Але для мене, це не так. Часи сьогодні дуже складні, мені дали можливість висловити свою точку зору на даний час і на наші перспективи. Я говорив про головне - про правові основи Конституції - базові основи української державності формуються саме в таких вузах як Одеська юридична академія. Тому, бути членом колективу, до складу якого входять професори такого високого кваліфікаційного і наукового рівня, я вважаю за честь для себе. Вузу всього 22 роки, і я як людина, що володіє знанням основ Вищої школи, прекрасно усвідомлюю, що створити вуз такого високого калібру, зробити його одним з найвідоміших в світі, випускати таких професіоналів - для цього необхідно мати надзвичайно високу політичну, просвітницьку, організаційну та наукову культуру. Сергій Васильович якраз відноситься до тих людей, які мають таку культуру. Я вже говорив, і повторюся: це людина, яка не вміє нічого робити погано. Або чудово, або - ніяк. Є люди, які тліють, а є такі, які горять. Є ті, у кого сонні очі, а є ті, у кого розум світиться в погляді. І ось така людина, з серцем і розумом, створив і очолює сьогодні Національний університет «Одеська юридична академія». Але хочу віддати належне і колективу: без такої команди однодумців важко реалізовувати плани, і це - ще один талант Сергія Васильовича - уміння підбирати і організовувати навколо себе людей так, щоб вони складали єдину згуртовану команду, - сказав, дякуючи за високе звання, Леонід Кравчук.

Ми раді що завдяки президенту Національного університету «Одеська юридична академія», академіку, почесному громадянину міста Одеса, Сергію Васильовичу Ківалову, ми маємо можливість бачити в стінах нашого університету таких справдi Великих людей!

Новини університету Перший Президент незалежної України став Почесним доктором Honoris causa Національного університету «Одеська юридична академія»