e-mail Друк

Боротьбі все віки покірні. Але самий ключовий період кар'єри молодих борців - перехідний. Категорія кадетів - перший важливий крок у житті професійного спортсмена. Саме на цей вік вирішили зробити ставку в клубі «Планета Академія», який був створений цього літа на базі НУ «ОЮА». Територіально клуб знаходиться в кампусі Морського училища № 3, який входить в структуру вузу. Більш того, організований соціальний проект - почне свою роботу безкоштовна секція для дітей та молоді. Також заняття для студентів Національного університету «Одеська юридична академія», Міжнародного гуманітарного університету, коледжів та училищ вузів тут будуть проходити абсолютно безкоштовно.

Першою важливою подією «Планети Академії» став міжнародний турнір на 4-й станції Фонтану. У змаганнях взяли участь команди з різних країн, України, Молдови, Білорусі. Україну представили команди з Одеси, Львова, Харкова.

Я радий вітати сьогодні тут всіх вас, на відкритті цього історичного турніру. Це дуже символічно, що саме тут, в Одесі пройдуть перші такого роду змагання, недарма наше місто претендує на спортивну столицю України. А в наших вузах, Національному університеті «Одеська юридична академія» та Міжнародному гуманітарному університеті, завжди приділяли велику увагу спорту, спортивному розвитку молодих людей. На наших очах зароджується традиція - щорічні змагання з вільної боротьби серед кадетів. В цьому році ми відкрили спортивний клуб з вільної боротьби «Планета Академія», ми сподіваємося, що кількість любителів цього виду спорту буде рости. Я впевнений, що такі змагання, як сьогоднішнє, дають нашим спортсменам можливість просуватися далі, пробувати себе на спортивних аренах більш високого рівня. Я бажаю вам всім здоров'я і успіхів, щоб ви виходили з боротьби переможцями,

- звернувся до спортсменів Президент Національного університету «Одеська юридична академія», почесний громадянин Одеси Сергій Ківалов.

Величезна підтримка з боку керівництва Національного університету «Одеська юридична академія». Президент вузу Сергій Васильович Ківалов дуже швидко відреагував на наше прохання і пропозиція про створення цього клубу. На сьогоднішній день він має свій зал, який відремонтований, має 2 борцівських килима, які є останнім піком моди серед борцівських килимів олімпійського зразка. Зараз ми будемо займатися екіпіровкою і набором спортсменів, які в першу чергу є студентами Юракадемії, а також всіх навчальних закладів, які входять до складу Одеської Юракадемії і студентів Міжнародного гуманітарного університету,

- зазначив Ібрагім Мальсагов, Президент борцовського клубу «Планета Академія».

Представники нашого регіону, зокрема, Василь Михайлов з Тарутине, ще претендують на олімпійську ліцензію в Токіо. Для цього йому потрібно успішно виступити на Чемпіонаті світу. А щоб в Одесі з'являлися нові таланти - необхідно створювати такі умови для тренувань і турнірів, як в клубі «Планета Академія» - впевнені в керівництві обласної Федерації.

Такого роду змагання, команда проти команди серед кадетів, а це зовсім молоді хлопці віком 16-17 років, ми проводимо в цьому році вперше. Але ми сподіваємося, що в наступному році збільшиться кількість учасників. Це наші паростки, майбутні переможці міжнародних змагань, ми повинні їх бачити, дати їм можливість спробувати свої сили, показати себе. Ми дуже вдячні за підтримку Президенту Національного університету «Одеська юридична академія» Сергію Васильовичу Ківалову, він надав нам також цю прекрасну спортивну площадку, де всім зручно, і спортсменам, і глядачам,

- сказав Президент Одеської федерації з вільної боротьби Беслан Туштаров.

Тренує дітей в клубі «Планета Академія» 4-х кратний чемпіон світу, заслужений тренер України Віктор Арнаутов. На турнірі він виконував роль головного судді.

Перемога дісталася команді, гравці якої отримали за результатами сутичок найбільшу кількість очок. Переможці не тільки пишалися своєю майстерністю, а й відвезли додому медалі та перехідний кубок, за який в наступному році їм знову доведеться поборотися або віддати іншій команді. Крім того, призовий фонд змагань склав чималу суму, і команди-переможці, які посіли перше, друге і третє місця, здобули ще й матеріальний стимул.

Поява нового клубу вільної боротьби в Одеській області, а також проведення дебютного міжнародного турніру, безумовно, підвищують рівень цього виду спорту в нашому регіоні - впевнені організатори. У планах спортсменів виїзди на великі та престижні чемпіонати. Але для цього ще необхідно попрацювати над технікою і набратися досвіду, вважають тренери.

Нагадаємо, що в спорткомплексі Національного університету «Одеська юридична академія» проходить багато змагань міського, обласного та всеукраїнського масштабу.

Нещодавно тут відбувся традиційний Міжнародний турнір з вільної боротьби серед чоловіків «Чорне море». На змагання приїхали дорослі борці з Канади, Румунії, Болгарії, Молдови та інших країн. Традиційно в числі учасників турніру - студенти НУ «ОЮА». Турнір «Чорне море» має глибоке коріння, веде відлік з 1975 року, не раз міняв назву, але незмінно залишалося місце його проведення - Одеса. Міжнародний турнір «Чорне море» був відбірковим перед молодіжним Чемпіонатом Європи.

Новини університету У НУ «ОЮА» пройшов Всеукраїнський відкритий турнір з вільної боротьби серед кадетів «Планета Академія»