Подарунок Одесі від Сергія Ківалова до Дня міста: пройшов фінал конкурсу «Пою о тебе я, Одесса моя!»

Подарунок Одесі від Сергія Ківалова до Дня міста: пройшов фінал конкурсу «Пою о тебе я, Одесса моя!»

e-mail Друк

Конкурс «Пою о тебе я, Одесса моя!» знову відкрив місту нові таланти, надихнув композиторів на написання нових пісень про улюблене місто і став по-справжньому цінним подарунком Одесі до ювілейного 225-ого Дня народження.

Другого вересня наша рідна Одеса відзначає свій День народження. Про це прекрасному місті написано безліч книг, знято десятки фільмів і заспівано тисячі пісень. Приїхавши в це овіяне легендами місто, люди мріють залишитися в ньому назавжди. А ті, хто в ньому живе, вважають своїм обов'язком піклуватися про рідну Одесі, як про свою матір. Так і звуть її одесити: Одеса-мама.

Цього року наше молоде квітуче місто відзначає ювілейну дату - 225 років від дня заснування. Наша Одеса - багатонаціональне місто, що зберігає традиції народів в поєднанні з сучасним творчим поглядом. А тим, що об'єднує всіх нас, таких різних, в одну сім'ю, є надзвичайна любов до Одеси-мами.

Прекраснійший подарунок самій іменинниці-Одесі і всім гостям торжества зробив Президент Національного університету «Одеська юридична академія», Почесний громадянин міста Сергій Ківалов, приурочивши фінал традиційного конкурсу «Пою о тебе я, Одесса моя!» до самого святкового дня ювілейного тижня - 2 вересня.

Цей конкурс був задуманий 8 років тому як проект, що допомагає виявляти і плекати молоді таланти. З тих пір майданчик у Ротонди Горсада послужив своєрідним творчим трампліном для багатьох виконавців. Один з найвідоміших - Ігор Онищенко, який став сьогодні солістом Віденської опери.

Ось що розповів про проект сам ініціатор Сергій Ківалов:

Те, що ми бачимо сьогодні - це лише блискуча вершина айсберга. Ось сьогодні ми насолоджуємося чудовим шоу. Але мало хто знає, що з цього дня починається підготовка до наступного конкурсу, який відбудеться наступного року також 2 вересня. Цілий рік йде робота! На майданчиках Одеської юридичної академії проходять відбіркові тури- відбираються найкращі пісні і кращі виконавці. Тут на ротонді вони «обкатують» свої номери. Щомісяця підводимо підсумки. Я радий, що цей конкурс став саме народним, в якому поєдналися класика і фольклор. Про це ж свідчить і віковий діапазон сьогоднішніх виконавців, де наймолодшому - 5 років, а старшому - 65. І всі вони самі до нас звернулися - не потрібно нікого запрошувати. Секрет простий: ми відкриваємо перспективи для учасників конкурсу, не стягуючи з них ніякої плати. Але ж відомо, що пробити собі дорогу в мистецтві без вкладення великих коштів просто немислимо. Тим не менш, ми робимо це для одеситів. Кілька років тому ось так же на цьому майданчику виступав студент нашого університету Ігор Онищенко. Його почули, і сьогодні він - соліст Віденської опери. Наші сьогоднішні юні виконавці - теж яскраві зірочки. Ви побачите, у них є майбутнє. Сьогодні вони збирають і популяризують пісні про Одесу, яких існує декілька тисяч, серед них і романс, і фольклор, і шансон, і естрада. А в майбутньому Одеса-мама віддячить їм за це, вони стануть відомі, я впевнений. Не дарма ж існує крилатий вислів: «Життя дається людині один раз, і прожити його потрібно в Одесі! А хто не може - повинен частіше приїжджати сюди!

Цього року учасниками фіналу стали близько п'ятдесяти талановитих артистів з усіх куточків України, які були обрані на відбіркових турах серед півтисячі вокалістів. На гала-концерті представлено 27 яскравих номерів, виконаних творчими колективами, дуетами і сольними виконавцями.

У сезоні 2019, пройшовши відбірковий тур, у фінал вийшли як дебютанти, так і багаторічні учасники конкурсу. Серед новачків чудовими вокальними даними виділялася Нармін Мельник.

Одеса - значиме місто в моєму житті, я завжди мріяла тут жити і рада, що Бог привів мене сюди. Я - учениця Валентини Борисівни Васильєвої, але на конкурс я потрапила, слідуючи заклику серця, а тут наші дороги перетнулися. Я рада бачити її, свого улюбленого педагога і заслужену вокалістку, в складі журі. За час відбіркового туру я подружилася з багатьма конкурсантами, і сьогодні серцево рада знову зустрітися з ними на цьому естрадному майданчику. Це дає молодому поколінню можливість розвиватися, рости. І мені дуже хотілося взяти участь в такому конкурсі,
- каже Нармін - студентка першого курсу вокального відділення Одеської музичної академії ім. Нежданової.

Анастасія Ненова - ще школярка, паралельно навчається в музичній школі по класах вокалу і гри на фортепіано. Для свого виступу Анастасія обрала стару добру класику - всіма улюблений гімн «Одеса - моє місто рідне». Юна Анастасія справила сильне враження на вимогливу одеську публіку. Одесити впевнені: у цієї дівчинки - серйозні перспективи.

Олексій Гавриляк, учасник конкурсу «Пою о тебе я, Одесса моя!»:
Це стимулює людей займатися творчістю, бачити, писати прекрасні вірші і музику. Це надихає людей.

Єгор Кричук, юний учасник конкурсу:
Тут є море, я люблю плавати в ньому. Я можу співати пісні, і мені це подобається.

Олександр Бабенко, учасник конкурсу:
Ви знаєте, чим мені подобається цей конкурс? Він відкриває нові зірочки. Он, бачите, малята співають. Дивишся, і серце радіє, душа відкривається. На яку сцену можуть випустити малюка, людини, який сам написав пісню? Це і робить Сергій Васильович. Він молодець, честь і хвала йому.

Артур Сітон, вокаліст і гітарист, проявивши завзятість, пройшов до фіналу конкурсу.

Величезна подяка тим, хто проводить цей конкурс і завдяки кому такі свята існують. Сергій Васильович Ківалов справжній одесит. Цей конкурс безкоштовний, і тут дійсно дають можливість виступити великій кількості людей, показати себе. Навіть ті, хто не пройшов у фінал - у них є можливість відчути сцену, відчути глядача, спробувати себе на сцені.

Артур Сітон виступив в дуеті з Віталієм Непомнящим, який виконав партію на саксофоні. До слова, Віталій прославив рідне місто на щорічному міжнародному фестивалі-конкурсі виконавської майстерності «Starsof the Albion» в Лондоні, завоювавши відразу п'ять номінацій, що в історії конкурсу відбулося вперше.

За роки існування конкурс став відомий далеко за межами Одеси. Місцеві жителі і туристи не тільки підспівують, а й танцюють під улюблені мелодії.

Алла Гаврилова, глядач конкурсу:
Одесити - це і є пісня. А ще музика, сміх, посмішка, гуморина. І тут все співають. І як я можу тут не бути? Я ж одеситка.

Аллу підтримує Галина Гончаренко:
Я не перший раз на цьому конкурсі, я дуже частий відвідувач тут, раніше тут співала, брала участь. Зараз танцюю. Ми вже тут восьмий рік поспіль, ці вечори, концерти. Все це - частина нашого життя.

Послухати «одеських пісень» зібралося безліч гостей свята - і статусні громадські працівники, і міські чиновники, і просто одесити, які приїхали з різних кінців міста на це свято душі, музики і Одеси.

Я тільки заїхав в центр міста з Ленселища, де живу, і відразу сюди, на конкурс. Я поважаю Сергія Васильовича, ціную все, що він робить для Одеси, знаю, що він залучає своїх студентів до культури нашого міста, до озеленення схилів і парків, мені це все дуже подобається,
- каже одесит Андрій.

Мене звуть Олександра, живу на вул. Грушевського, я одеситка в п'ятому поколінні. Хочу сказати, що те, що робить Сергій Ківалов - ніхто так не робить для міста. Я йому вдячна від душі, по-людськи: скільки він відкрив талантів, скільки він допомагає малозабезпеченим, нужденним. Ми, одесити, дуже поважаємо його як політика і як людину, як сім'янина, як батька і дідуся. Він дійсно справжній житель міста, і не дарма визнаний Почесним одеситом,
- каже Олександра.

Сьогодні - головний день для Одеси - 225-й День народження. Пісенне свято, на якому ми зараз знаходимося, дуже тісно пов'язаний з цією подією: пісні, які звучать тут, в Ротонді, вони так чи інакше просякнуті духом Одеси. Сюди стікаються не тільки одесити, але із задоволенням приходять і гості міста, щоб доторкнутися до неповторного одеського колориту. Тому відрадно, що така традиція є, що вона, завдяки ініціативі Сергія Васильовича Ківалова, живе і розвивається, і можна бачити, що тут присутній, напевно, найголовніший аспект - зв'язок поколінь. Тут виступають як вікові виконавці, так і маленькі діти, які однаково люблять своє місто,
- вважає Дмитро Волошенков.

У журі конкурсу - відомі діячі мистецтва - заслужена артистка України і Криму, солістка ансамблю пісні і танцю військово-морських сил України Олена Юрчук, народна артистка України, солістка Одеського національного академічного театру опери та балету Валентина Васильєва, заслужений артист України, соліст Оперного театру Павло Єрмоленко.

Я хочу привітати Сергія Васильовича з тим, що він придумав цей конкурс і проводить його протягом восьми років. Написано вже більше 2000 пісень. Фестиваль став найбільш очікуваною і яскравою подією літа. Тим більше такий подарунок на День міста. Цей конкурс народний. Люди приходять як зі своїми авторськими піснями, так і з дуже відомими одеськими композиціями, платити нічого не потрібно. Цей конкурс проводиться для людей: маленьких, середніх, дорослих, людей похилого віку. Ми вибираємо кращих і в День міста вони співають для всіх одеситів абсолютно безкоштовно,
- каже член журі Олена Юрчук.

Кожен справжній одесит обов'язково прийде на цей заключний концерт. Перш за все з метою почути нові пісні, побачити нові імена. Уже приїжджають і з інших міст, пишуть пісню про Одесу для того, щоб взяти участь в цьому конкурсі. Оцінювати нелегко, адже щороку зростає і майстерність виконавців, і діапазон, і сама кількість співаків,
- ділиться Валентина Борисівна Васильєва.

Анастасія Коломієць теж виступила з авторської новелою, вона підкорила серця слухачів піснею «Одесі-мамі 225!», Яку написала разом зі своєю мамою.
Рада, що отримала приз глядацьких симпатій. Дуже приємно, що люди оцінили мій талант, нашу пісню. Всі великі молодці. Дякую Сергію Васильовичу Ківалову за організацію цього свята,
- каже Анастасія.

У числі переможців також група «Little Play». Інна Гузенко, керівник продюсерського центру центру «Play Fashion», прийшла повболівати за своїх підопічних:
Група бере участь в конкурсі вже четвертий рік. Ми завжди ретельно готуємося, вибираємо цікаву одеську пісню, найчастіше це авторські композиції. На одну з них - пісню "Одеський рок-н-рол" ми навіть зняли прекрасний кліп про Одесу.

Солістка групи «Little Play» Маргарита ледь розмовляє від хвилювання і втоми, але від радості просто сяє:
Наша пісенька «Запалюй, Одеса!» - завзята, весела, ми її дуже довго репетирували. Слова цієї пісні спеціально перероблені, щоб вона стала одеською. Ми готувалися, старалися, репетирували і дуже задоволені призовим місцем. Враження переповнюють, ми вже четвертий рік беремо участь в "Пою о тебе я, Одесса моя". І вперше здобули перемогу! Ми дуже сильно боролися за те, щоб отримати хоча б третє місце. Але будемо намагатися ще і ще, хочемо і друге, і перше місце зайняти,
- каже Маргарита.

Ще одна авторська пісня про Одесу - «Гуморина», виконана ансамблем «О-ла-ла», теж була із захопленням сприйнята глядачами.
На другому місці - Олексій Гавриляк з колективом "Чорноморські барви".

Переможницею конкурсу стала Нармін Мельник, виконавши пісню Леоніда Утьосова «У Чорного моря», розділивши перше місце з Артемом Грохно і Єгором Поліщук.

Мене переповнюють почуття, я такий щасливий отримати цей кубок, цю грамоту. Повішу її на саме видне місце. Вона буде прикрашати мій стелаж з грамотами,
- радіє Артем Грохно.

Емоції дійсно переповнюють. Це таке відчуття польоту, легкості. Були представлені дуже сильні вокалісти, як з авторськими піснями, так і з популярними композиціями, які знають всі. Ми дуже раді, що нас оцінювало таке професійне журі, це люди з величезним досвідом, які дійсно розуміють і відчувають музику, - каже Єгор Поліщук.

Маленькі вокалісти отримали дипломи, кубки та грошові призи.
Без нагороди ніхто не залишається, і той, хто не став переможцем конкурсу в цьому сезоні - обов'язково виграє його в майбутньому!

Новини університету Подарунок Одесі від Сергія Ківалова до Дня міста: пройшов фінал конкурсу «Пою о тебе я, Одесса моя!»