Кафедра аграрного, земельного та екологічного права

e-mail Друк

Адреса: 65009, м. Одеса, вул. Академічна, 9, каб. 46
Телефон: (048) 719-88-32

Графік роботи кафедри: пон. – пʼят. 8.30 – 18.00
суб. 8.30 – 14.00

Графік явочних днів викладачів кафедри:
Понеділок: 15.00 – 17.00
П’ятниця: 14.00 – 16.00

ХАРИТОНОВА
Тетяна Євгенівна
завідувач кафедри
кандидат юридичних наук, доцент

Під різними найменуваннями кафедра аграрного, земельного та екологічного права існує більше 50 років, з яких останні 19 років у складі юридичної академії, а тепер – у складі Національного університету «Одеська юридична академія». Протягом 20 років кафедру у складі Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова очолював її засновник – доктор юридичних наук, професор Середа І. О. Принципи і традиції, закладені професором Середою І. О. в основу формування кафедри, до теперішнього часу застосовуються у її діяльності. У подальшому кафедру очолювали професори Стависький П. Р., Павлович З. А. і Погрібний О. О., які докладали чимало зусиль для її подальшого розвитку. Протягомпонад десяти останніх років кафедру очолював учень професора Середи І. О. професор Каракаш І. І., яким багато зроблено для зміцнення кафедри науково-педагогічними кадрами.

У даний час кафедра аграрного, земельного та екологічного права входить до складу соціально-правового факультету. Проте вона забезпечує підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за денною та заочною формами навчання на усіх факультетах та інститутах Національного університету «Одеська юридична академія». Ця підготовка полягає у викладанні низки навчальних дисциплін, серед яких у сучасний період розвитку вітчизняного правознавства пріоритетними є земельне і екологічне право. Вони викладаються з урахуванням формування ринку землі і забезпечення екологічної безпеки. Аналогічний зміст вкладається і в інші учбові курси та спецкурси, які забезпечуються викладацьким складом кафедри.

Кафедра широко відома та визнана провідною в країні з підготовки науковців та фахівців у галузі аграрного, земельного, екологічного та природноресурсового права. Основною метою роботи кафедри є якісне навчання здобувачів вищої юридичної освіти, а також глибока наукова розробка проблемних аспектів сучасного законодавства, що регулює аграрні, земельні, екологічні та природноресурсові відносини. Наукові розробки та методичні новації кафедри втілюються у професійну підготовку фахівців, які здатні вирішувати сучасні теоретичні та практичні завдання на високому рівні. Мета роботи кафедри також реалізується у активній підготовці науково обґрунтованих пропозицій, рекомендацій та експертних висновків щодо нормотворчої та правозастосовної діяльності у сфері регулювання аграрних, земельних, екологічних та природноресурсових правовідносин.

У даний час на кафедрі працює сімнадцять штатних викладачів і один сумісник, з яких два професора, одинадцять доцентів та п’ять викладачів-асистентів. Персонально професорсько-викладацький склад кафедри є таким: Т. Є. Харитонова – завідувач кафедри, к.ю.н., доцент; І. І. Каракаш – к.ю.н., професор кафедри, професор; В. Д. Сидор – д.ю.н., професор (за сумісництвом); А. І. Черемнова – к.ю.н., доцент; Н. С. Гавриш – к.ю.н., доцент; О. В. Степська – к.ю.н., доцент; Є. О. Платонова – к.ю.н., доцент; В. О. Юрескул – к.ю.н., доцент; Л. А. Канівець – к.ю.н., доцент; І. Є. Чумаченко – к.ю.н., доцент; А. Й. Годованюк – к.ю.н., доцент; Н. Ю. Гальчинська – к.ю.н., доцент кафедри; Х. А. Григор’єва – к.ю.н., доцент кафедри; А. Б. Наконечний – к.ю.н., викладач-асистент кафедри; К. М. Караханян – викладач-асистент; М. М. Заверюха – викладач-асистент; Л. М. Суща – викладач-асистент; Л. А. Бабій – викладач-асистент. Веденням діловодства і звітності на кафедрі займаються старший лаборант Л. А. Кифоренко та лаборант І. П. Собітняк.

На кафедрі викладаються наступні навчальні курси та спецкурси:
Аграрне право України;
Земельне право України;
Екологічне право України;
Природноресурсове право України;
Набуття та реалізація прав на землю в Україні;
Забезпечення прав на землю;
Управління земельним фондом в Україні;
Роль адвокатури в забезпеченні законності в земельних відносинах;
Право екологічної безпеки;
Міжнародно-правова охорона навколишнього природного середовища (англійською мовою)
Особливості розгляду та вирішення земельних спорів;
Розгляд справ про екологічні правопорушення;
Основи екології (в юридичному коледжі).

Структура Факультет цивільної та господарської юстиції Кафедра аграрного, земельного та екологічного права